A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Alkohol. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Alkohol. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. február 11., szombat

Aperol Spritz

3 rész Prosecco
2 rész Aperol
szóda ízlés szerint

jégkocka
Forrás: http://www.aperolspritz.it/spritz-blog/
la-vera-ricetta-dellaperol-spritz/
#


A jeget beletesszük a pohárba, majd hozzáadjuk a Prosecco-t (száraz pezsgővel helyettesíthető), a szódát, és végül ráöntjük az Aperolt. Narancsszelettel díszítjük és kínáljuk.


Mivel az én ízlésemnek ez így kicsit édes, a narancsszeletet én nem csak díszítésnek használom.






nyomtatható vàltozat

2012. február 8., szerda

Aperol

A Proseccoról jutott eszembe egy másik nagyon jellegzetes olasz itóka, az Aperol.
Az 1919-es padovai nemzetközi vásáron mutatták be először. A Barbieri fivérek bizarr színű kreálmánya állítólag azonnal meghódította az olaszok szívét. Nekem beletellett legalább fél évbe, mire meg mertem kóstolni ezt a (számomra) elrettentő színű, gyümölcsösen fanyar aperitifet.
A színnel csak az a bajom, hogy ugyan lehet, hogy az Aperolnak nem ettől olyan a színe amilyen, de vad pirosak láttán mindig kis kilapított piros tetvek jutnak az eszembe (színtan).
Az Aperol szupertitkos receptje narancs, rebarbara, kínafa, jácint, encián és jó néhány meg nem nevezett gyógynövény keveréke, a kezdetek óta változatlan mixtúrában. Neve a francia aperò, vagyis aperitif szóból ered.
A márkát fémjelző narancs színt a húszas években találták ki neki a marketing-okosok, ez azóta is körüllengi a terméket és az ahhoz kapcsolódó kommunikációt. Az első reklámok már ekkor megjelentek. Az Aperol harmincas években készült reklámkampánya az aperitifekhez képest alacsony (11% - ami a Campariénak kevesebb  mint fele) alkoholtartalomra épít. A fő célcsoport: egészségtudatos nők. Zseniális!
"Asszonyom! Az Aperol vigyáz a vonalaira"
http://www.aperol.com/aperol/#
Az Aperol Spritz feltalálását az 50-es éveknek köszönhetjük, igazán azonban csak az ezredforduló környékén válik népszerűvé.
Valószínűleg alacsony alkoholtartalma és édes íze miatt kedvelik az olasz nők :D. Egy relatíve kevés kalóriával és alkoholtartalommal bíró ital mellett könnyebb megőrizni a formájukat. Legyen az az alakjuk, vagy az alakításuk (Aperol Spritz kb. 80 kalória, Mojtro 200). Itt nem kevéssé fontos a látszat.


Forrás:
http://www.aperol.com/aperol/
http://www.camparigroup.com/en/brands/aperol.jsp#


2012. február 5., vasárnap

Pezsgő vagy Prosecco

http://www.prosecco.it/en/prosecco/territorio.php 

Amikor az első interjúra mentem Pármába, magammal vittem anyukámat, hogy kiránduljunk egyet. Az esemény valamikor a hét közepén volt. Az interjú előtti este stresszoldásként elmentünk egyet sétálni. A szűk, macskaköves kis utcácskákon andalogva (na azóta már nem annyira érzem a mindent beborító macskakövet annyira romantikusnak) jobbra-balra egyre csak a pezsgődurrogásokat hallottunk (legalábbis azt hittük). Az elsőnél csak annyival kommentáltam, hogy nahát, korán kezdik a pezsgőzést, a sokadiknál meg mondtam anyukámnak, hogy ugyan én utálom a pezsgőt de ha itt már kedd este ez megy, akkor itt szeretnék élni. Aztán a Jóistent jókedvében találhattam és így is lett.
Időközben kiderült, hogy az olaszok nem pezsgőznek hanem Proseccot isznak. Na és az egészen más mint a pezsgő. Nem mennék bele a technológiai részletekbe, de az én emlékeimben élő tankpezsgő inkább a fejfájással társul mintsem valami kellemes emlékkel. 


A Prosecco azonban kicsit más. Az igazi, a mi tokajinkhoz hasonlóan, eredet-védett és csak az Olaszország északi részén, Valdobbiadene és Conegliano közötti térségben, termesztett Glera szőlőből készülhet. Alkoholtartalma viszonylag alacsony (mondjuk mihez képest), általában 10 % körül mozog. Ha a Prosecco-ban lévő nyomás nagyobb, mint 3 bar, akkor Spumante, vagyis pezsgő minősítést kap. Ha kisebb akkor Frizzante-nek, gyöngyöző bornak hívják. Vagyis kicsit vagy nagyon bubis. Személy szerint én a kevésbé bubisat jobban szeretem, számomra sokkal élvezhetőbb ha a buborék nem tombol a számban, hanem csak kicsit bizsergeti a nyelvemet.
Egy Prosecco felbontásához az olaszoknak nem kell különösebb alkalom, a nap bármely szakában, bármilyen apropóból, vagy épp apropó nélkül is fogyasztható. Egy pohárnál többet azonban nem nagyon illik inni. Ez a szabály itt általános érvényű (legalábbis a nők körében) és bármilyen alkoholos italra értendő.
Amennyiben a Prosecco nem tisztán kerül fogyasztásra, abban az esetben leginkább a Bellini koktélban vagy az itt hihetetlen népszerű (megjegyzem, okkal) Aperol Spritz-ben találkozhatunk vele.

Természetesen hamarosan számíthattok a Spritz receptjére!

Kinek mi a kedvenc koktélja?




ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...