A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Honvágy. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Honvágy. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. január 5., csütörtök

2012 újra Párma

Tegnap jöttem vissza....
A Pallas Nagylexikon szerint a honvágy a következő:
"(nosztalgia), visszakivánkozás a szülőföldre, mely oly heves alakot ölthet, hogy valóságos súlyos lelki bajjá (melankolia) fajul, a testet is megtámadja és egyes esetekben halállal is végződik. Főleg a kultura alantas fokán álló, szük körben élő, hegyeket lakó népeknél fordul elő, melyek megszokták a természetes egyszerü életmódot; a hazájától elszakadt nem tudja a merőben különböző városi, vagy egyéb életmódot megszokni."


Hm...
a Parlament
Még élek. Eddig a testem is rendben. Nem éltem szűk körben és remélem, hogy a kultúra alantas fokán sem állok. És nem is feltétlen a szülőföldemre vágyok.
Van egy barátom aki annyira honvágyas, hogy 2 hét után már megbolondul, hogy hazamehessen. Én ezt nem érzem. Nem ezt érzem. Jól feltalálom magam, jól elvagyok a saját magam gyártotta valóságomban. Nem érzem az Istenemnembírom érzést. De időnként rossz, hogy nem tudok úgy reagálni dolgokra, ahogy az anyanyelvemen tenném. Nem vagyok olyan mókás/csípős (mindenki válasszon kedvére) mint magyarul lennék. Hiányzik az "Ettél ma? Igen és mit????" kérdés (bár mostanában már nem kell előre fiktív menükkel készülnöm). Meg a "Ti nem lehettek együtt!" az Activity-nél.... és hasonlók. És sírok ha a Most múlik pontosant hallom (a szomszédok biztos sírnak rajta - énekelni is szoktam).


Én választottam, ez nem panasz. De nem mindig olyan könnyű, mint amilyennek tűnik, amilyennek láttatom.


Van rá gyógyír??? (a pálinkát már próbáltam, alternatív megoldás érdekelne)









ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...