Mindenki másképp csinálja

Kávétudomány
Éltem én már Németországban, Amerikában, meg  jártam sokfelé a világban és ettől azt hittem tudok valamit. Ja, valamit biztos, de hogy fogalmam sincs a kávéivásról az tuti.
Pedig otthon még képes voltam hőbörögni, hogy a pincérek nem tuják mi a lattemákkijátó. Mert én ugye ÉN ismerem az amerikai típusú kávét, tudom mi café latte, a latte macchiato, a cappuccino, szóval rém tájékozott vagyok kávé ügyben. És akkor kiköltöztem Olaszországba. A szavakkal, kifejezésekkel nem is volt baj. De amikor sonkás szendvicset kértem a latte macchiato mellé, akkor prego helyett csak egy felhúzott szemöldököt kaptam. Na és amikor ebéd után kapucínert rendeltem akkor megkérdezték, hogy hova-valósi vagyok. Igazi olasz ebéd után ugyanis nem rendel olyan kávét, amiben sok tej van. Ergo, ha képes vagy cappuccinot vagy, szinte le se merem írni, latte macchiatot rendelni délelőtt 11 után, akkor csak turista lehetsz! És nem elég, hogy észben kell tartanod, melyik napszakban milyen kávét szabad(na) inni mindezek mellé csak édeset illik enni! Legalábbis reggelire...


4 megjegyzés:

  1. :) akkor is látemákijátó 24/7!!!

    VálaszTörlés
  2. no, nálunk mostanság reggel én általam nevezett "egzotikus kávét" iszom. a történet úgy kezdődött hogy Monin csokiskekszes szirup került a lakásba. egy kis üveg. és még egy. meg még egy- de ez kókuszos lett. na jó, és egy csoksikekszes is. szóval mesterchéf és immáron a lakás másik (jobbik) lakója. én pedig reggel kedvemre nyávoghatok egzotikus vagy téli kávéért. Csak jelezném, hogy potosan ennyi szirupja van ennek a szuper 100 éves márkának:
    http://intl.monin.com/
    Egészségetekre!

    VálaszTörlés
  3. immáron után a mesterbarista került ki a szövegből:)

    VálaszTörlés
  4. Hm. Moninhoz kedvet kaptam most én is :).

    VálaszTörlés

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...